FİNAL MAÇI
11. Refahiye Dostluk ve Futbol Turnuvası, Refahiye'de oynanan final maçının ardından son buldu.

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak organize edilen ve bu yıl 11.’cisi düzenlenen Refahiye Dostluk ve Futbol Turnuvası, Refahiye'de Ç.Ş. Bayazıtspor ve Yıldızörenspor arasında 10 Ağustos 2013 Cumartesi Refahiye belediye Sahasında oynanan final maçı ile tamamlandı. 

Turnuva kapanış töreninde konuşan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Kumbar, turnuvaya katılan tüm köy takımlarına teşekkür etti. Centilmenlik ortamında bir turnuvayı tamamladıklarını ifade eden Başkan Kumbar, futbolcuları da göstermiş oldukları birliktelikten dolayı kutladı. 

Turnuvanın asıl amacının gurbette yaşayan gençleri bir araya getirmek olduğuna dikkat çeken Başkan Mahmut Kumabar, “ birlik ve beraberliği sağlamakta ve gençlerin birbirlerini tanımasında bu tür etkinlikler önemli rol oynamaktadır. Dernek olarak faaliyetlerimizi hem İstanbul’da yaşayan Refahiyeliler için hem de ilçemiz için hız kesmeden devem ettireceğiz” dedi. 

Turnuvada şampiyonluk maçı finale kalan Ç.Ş. Bayazıtspor ve Yıldızörenspor arasında oynandı. 
Maçın ilk yarısını Yıldızörenspor 3-1 galip tamamlarken, karşılaşmanın ikinci yarısında Ç.Ş. Bayazıtspor, attığı golle durumu 3-2 ye taşıdı. Karşılaşmada her iki takımda buldukları atakları gole çevremeyince, sahadan şampiyon olarak ayrılan takım Yıldızörenspor oldu. 

Şampiyonluk sevincini taraftarlarıyla birlikte yaşayan Yıldızörenspor, kupasını Refahiye Kaymakamı Yusuf Karaloğlu'nun elinden aldı. 

Turnuvayı ikinci olaraka tamamlayan Ç.Ş. Bayazıtspor'un kupasını ise ERSİAD Başkan Yardımcısı Yavuz canikli verdi.

 FİNAL MAÇINDAN KARELER  İÇİN TIKLAYINIZ